آذربایجان قهرمان
اخبا ر روز 

سبک زندگی 

گوشت میش، بهترین نوع گوشت است
امام رضا(ع) در حدیثی می‌فرماید: اگر خداوند، گوشتی گواراتر از گوشت میش آفریده بود همان را به جای قربانی کردن اسماعیل می‌فرستاد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سبک زندگی با هویت، ارزش‌ها و فرهنگ یک جامعه ارتباط متقابل دارد، بنابراین سبک زندگی یک جامعه بر فرهنگ آن تأثیر می‌گذارد.

ارائه مدلی جامع از سبک زندگی اسلامی و مدرن در جامعه امروز ایران باتوجه به رابطه متقابل فرهنگ و سبک زندگی امری ضروری است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری و بزرگان دین بوده است.

در زمینه تغذیه ما از سبک زندگی اسلامی- ایرانی دور شده‌ایم و این مسئله نشان‌دهنده نفوذ دشمن در زندگی ما است.

در احادیث و روایات نقل شده از امام رضا(ع) در کتب مختلف توصیه‌های جالبی در مورد طرز تهیه و مصرف گوشت که یکی از منابع غذایی اصلی ما است وجود دارد.

در روایتی امام رضا(ع) به نقل از پدران بزرگوار خویش ایشان می‌فرمایند: بهترین و بالاترین خوراکی‌ها چه در دنیا و چه در آخرت گوشت است.

امام رضا(ع) در حدیثی می‌فرماید: اگر خداوند، گوشتی گواراتر از گوشت میش آفریده بود همان را به جای قربانی کردن اسماعیل می‌فرستاد و همچنین ایشان به خدمتکارش فرمود: برای ما گوشت سر و سینه را خریداری کن و از قسمت‌های پشت خریداری نکن؛ زیرا سر و سینه به چراگاه نزدیک‌تر و از آفات دورترند.

ایشان در جایی دیگر از مضرات خوردن گوشت خام صحبت به میان آورده و می‌فرمایند: خوردن گوشت خام در شکم، کِرم پدید می‌آورد.

انتهای پیام/68026/

[ چهارشنبه 22 آذر 1396 ] [ 05:58 ] [ حسین سلیمی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 1788